BGRIMM Group Türkiye’deki Pazar Payını Artırmaya Devam Ediyor

1956 yılında kurulan Beijing General Research Institute of Mining & Metallurgy (BGRIMM Group), bünyesinde 1700 mühendis, 3400’den fazla çalışanı bulunan, Çin dışında 40’tan fazla ülkeye hizmet veren, maden kaynaklarının geliştirilmesi ve en verimli şekilde kullanılması ile ilgili olarak Ar-Ge, mühendislik, üretim ve montaj alanında hizmet veren ulusal bir enstitüdür.

Çin’deki büyük ulusal enstitüler arasında en üst sırada yer alan BGRIMM Group maden mühendisliği, patlatma mühendisliği, cevher hazırlama ve flotasyon, demir zenginleştirme tesisi, başta Ni ,Co ,Cu, Pb, Zn , Au olmak üzere bir çok mineral için liç işlemi (Leaching), solvent ekstraksiyonu, elektro-kazanım (electrowinning), izabe tesisi (smelter plant) ve içinde asit, oksijen, elektroliz tesisleri içeren operasyonların mühendislik, tedarik, montaj ve bakım faaliyetleri (E, EP ,EPC ve EPCM) kapsamında hizmet sunmaktadır.

BGRIMM Group iştiraki olan BGRIMM-MAT’ın faaliyet alanı ise, 0,15 – 680 m³ hacimli flotasyon hücreleri (680 m³ hacimli flotasyon hücresi şu anda dünyanın en büyüğüdür), flotasyon kolonu, manyetik ayırıcılar (kuru ve ıslak), slurry tankları, dikey değirmenler, partikül boyutlu analizör ve taşıyıcılar (particle size analyser ve on stream elemental analyser ) dahil olmak üzere bir çok cevher hazırlama ekipmanının tasarlanması ve üretilmesidir.

BGRIMM Group, Cengiz Holding’in Kırgızistanda yaptığı 1.750.000 ton/yıl kapasitesine sahip altın madenindeki Liç Tesisine mühendislik hizmetleri ve ekipman sağladı. Tesis Ocak 2022 devreye alındı. Cengiz Holding ile iş birliğini artıran BGRIMM Group, son olarak Çanakkale Halil Ağa’daki yılda 5 milyon ton kapasiteli bakır madeni projesinin detay mühendislik sözleşmesini 2021 yılında Cengiz Holding ile imzaladı.

BGRIMM Group, Uluslararası Pazarlama Direktörü Tim Liu şirketin sunduğu hizmetler ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “BGRIMM Group cevher hazırlama alanında 60 yıldan fazla tecrübesi olan bir şirkettir. Şirketimiz, cevher testlerinden itibaren bir maden tesisinin tüm kuruluş süreçlerinin detaylı mühendisliğini yapabildiği gibi, flotasyon üniteleri, manyetik seperatörler, değirmenler başta olmak üzere birçok ekipmanı maden projelerine sağlamaktadır.” Tim Liu ayrıca, Türkiye pazarına güvenlerinin tam olduğunu ve BGRIMM Group faaliyetlerinin Türkiye’de giderek artacağını belirtti.

BGRIMM Group Türkiye’de İstanbul merkezli YSK Group tarafından temsil edilmektetir. YSK Group, Türkiye başta olmak üzere Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar, Karadeniz, Doğu Akdeniz ve Ortadoğu pazarlarına girmek veya bu bölgedeki operasyonlarını genişletmek isteyen şirketler için acente ve/veya distribütörlük hizmeti vermektedir.

BGRIMM Group ve YSK Group hakkında daha fazla bilgi için almak için www.yskgroup.com.tr ve english.bgrimm.com sitelerini ziyaret edebilir, ysk@yskgroup.com.tr mail adresinden ve +90 216 687 03 61 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi alın

Bize bir mesaj bırakın! 24 saat içerisinde size dönüş yapacağız.