Yönetimin mesajı

yasinkasa 1
Yasin Kasa
Kurucu & CEO

Yasin Kasa

Kurucu & CEO

1999 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesinden Gemi Makinaları İşletme Mühendisi olarak mezun oldum. Akabinde ticari gemilerde, yaklaşık beş yıl vardiya mühendisi ve İkinci Mühendis olarak çalıştım. Bu eşsiz deneyim sayesinde birçok ülkeyi ziyaret etme ve çok çeşitli kültürle tanışma fırsatım oldu.

2003 yılında karada çalışmaya başladım ve Danimarka’nın en tanınmış firmalarından birinde kıdemli pozisyonlarda 13 yıl çalışma tecrübesini de içeren uluslararası ticaret deneyimim başladı. İskandinav firmalarla çalışma deneyimim sonucunda, çalışanlara, müşterilere, tedarikçilere ve diğer tüm paydaşlarına gösterdikleri pozitif yaklaşıma büyük saygı duymaya başladım. Ayrıca, onların yenilikçi iş stratejilerini ve çevre dostu tedarik zincirlerini öğrenmenin kendi profesyonel gelişimime büyük katkısı oldu.

Singapur’da yaşadığım ve tüm Asya ülkelerinden sorumlu Kıdemli Ticari Direktör olduğum dönemde, neredeyse bölgedeki tüm ülkelere iş ziyaretleri yaptım. Bu görevin ardından, Tokyo merkezli olarak, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore ve Tayvan’daki iştiraklerden sorumlu Kıdemli Direktör olarak çalıştım. Bu görevler sırasında, Asya ülkelerinin iş kültürlerini yakından tanıma fırsatım oldu. Ayrıca, özellikle Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore ve Japonya’da kurulu Denizcilik, Enerji, Madencilik ve Metalürji alanında faaliyet gösteren özel ve devlet şirketleri ile yakın ilişkiler kurma fırsatı buldum.

Kariyerim boyunca, İş Stratejisi Geliştirme, Stratejinin uygulanması, İş Geliştirme, Satış, Pazarlama, Yeni pazarlara giriş, Pazar gelişimi ve Eşsiz Rekabet Alanları yaratma konularında tecrübe edindim.

Türkiye’ye dönüşümün akabinde, kariyerim boyunca kazandığım tecrübeleri harmanlayabileceğim ve tüm paydaşlarına değer katmak amacında olan YSK Group® şirketini kurdum. Misyonumuz, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza özelleştirilmiş, benzersiz ticari ve teknik çözümler sunmaktır. Temel değerlerimiz Alçakgönüllülük, Dürüstlük, Dayanıklılık ve Başkalarına Saygı’dır.

İş yaparken kültürel farklılıkların farkındayız. Gert Hofstede’nin belirttiği üzere, “Kültür çoğu zaman bir birliktelik kaynağı olmaktan ziyade bir çatışma kaynağıdır. Kültürel farklılıklar en iyi bakış açısıyla bir karın ağrısı, çoğu zamansa bir faciadır.” Firmalar için kültürel farklılıklar çoğu zaman yanlış anlaşılmalar, uyumsuzluk ve en kötü ihtimalle ticari başarısızlıklarla sonuçlanır. YSK Group® olarak hem Türkiye’nin hem İskandinavya’nın hem de Asya’nın kültürel anlayışına sahip olmamız bizi, başarıyla sonuçlanan iş birliklerini desteklemede eşsiz bir yere koymaktadır.

Oğuz Ahmet Yılmaz
Oğuz Ahmet Yılmaz
Yönetici Ortak

Oğuz Ahmet Yılmaz

Yönetici Ortak

Profesyonel hayatıma 2003 yılında aile şirketimiz olan Halil Yılmaz Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinde (HYM) başladım. 

HYM, bir kireç üretim tesisinin ilk fizibilite çalışmasından tesisinin işletmeye alınmasına kadar olan tüm süreçleri projelendirip projeyi yönetir. Üretim alanında ana uzmanlıkları Çift ve Tek şaftlı Dik Kireç Fırınları, Yüksek Isılı Şaft Fırınları, Kireç Söndürme Tesisleri, Kireç Sütü Hazırlama Tesisleri ve Dik Valsli Değirmenler olmakla beraber, uzmanlığı ve üretim kapasitesi bunlarla sınırlı değildir.

HYM çatısı altında, Madencilik, Demir, Çelik, Şeker ve İnşaat sektörüne hizmet verdim ve bu sektörler hakkında tecrübe edindim. Şimdi özellikle Maden sanayinde edindiğim tecrübeleri, YSK’nın Madencilik ve Metalürji bölümünde değerlendiriyorum.